Jaki wybrać prezent na dzień dziecka dla aktywnego przedszkolaka

Dzieci w wieku przedszkolnym potrafią być bardzo wybredne i wymagające. To aktywne maluchy, które uwielbiają się bawić i dostawać prezenty. Na jaki upominek postawić, żeby w dniu dziecka wywołać uśmiech na twarzy swojej pociechy?

Rowerek na dzień dziecka

Dzieci w wieku trzech lat zazwyczaj potrafią już jeździć na rowerkach biegowych i hulajnogach. Warto więc wykorzystać okazję, jaką jest dzień dziecka, by zainwestować w nowy środek transportu. Przedszkolaki są już gotowe, żeby spróbować swoich sił na rowerach z pedałami. Trzeba pamiętać, by przed zakupem przymierzyć rower, dobrać odpowiedni model i wielkość kół. Na początku można doczepić także boczne kółka, żeby dziecko czuło się bezpieczniej, choć nie każdy maluch tego potrzebuje. Dodatkami, które na pewno ucieszą obdarowanego są:

– dzwonek

– koraliki na szprychy

– frędzelki na kierownicę

– koszyczek.

Wrotki dla przedszkolaka

Dla dzieci, które są wyjątkowo aktywne i odważne, doskonałym pomysłem na Prezent na dzień dziecka 2022 (bezkompromisowa jakość i profesjonalna obsługa – sklep online) będą wrotki. Już trzylatki mogą spróbować swoich sił z butami na kółkach. Ważne, by wrotki były stabilne i miały dość miękkie kółka. Dzięki temu dziecko nie będzie w stanie rozwinąć dużych prędkości, co byłoby niebezpieczne. Przyjęło się, że rozmiar wrotek powinien być o jeden większy od standardowego rozmiaru buta dziecka. Warto kupować wrotki w profesjonalnych sklepach, gdzie sprzedawca pomoże wybrać odpowiedni model.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Kupując rowerek, wrotki czy inny środek transportu, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Kask jest podstawą, bez której maluch nie powinien wsiadać na żaden sprzęt na kółkach. Nawet jeśli wydaje nam się, że jeździ wolno i nic złego nie może się stać. Wystarczy krawężnik lub duży kamień i dziecko bez kasku może rozbić sobie głowę. Warto zainwestować także w ochraniacze na kolana, łokcie i dłonie. Poza tym, kiedy maluch dopiero uczy się jeździć, rodzic powinien go bezwzględnie asekurować i nie odstępować na krok.